Itálie

Itálie a zima, jde to k sobě? Ano, i v Itálii najdeme místa, která jsou přímo rájem i v zimním období hlavně pro lyžaře. Evropským lyžařským pojmem, a pro Čechy stále více, jsou takové názvy jako Dolomity se známou Sella rondou a všemi ústícími údolími jako Val Gardena, Val di Fassa, Arabba, Alta Badia, nebo dále Val di Fiemme známé hlavně díky běžeckým závodům na lyžích, i motoristům je známé lyžařské středisko Madonna di Campiglio, kde se každoročně v lednu odehrává prezentace F1 - koho jiného než Ferrari, ale i lokality Cervinie nebo Livigno, známé hlavně svojí duty free zónou tj. všechny ceny jsou ponížené o DPH. CK PRO, resp. její majitel, se zaměřuje hlavně na Arabbu a některé tamnější hotely a apartmány už už více jak 13 let. Dále doporučuje Livigno a také Val di Fiemme, Fassu a Val di Sole.

V Itálii je poměrně velká část vysokého horského masívu Alp a Dolomit, a proto možnosti pro lyžování a další zimní sporty jsou zde téměř neomezené. Nelze se tedy divit, že právě místní hory se v posledních letech těší stále většímu zájmu. Jaké je tedy lyžování v Itálii? Jedním slovem mnohostranné. Nabízí vše, čím se mohou chlubit i ostatní alpské země: rozsáhlé a propojené lyžařské oblasti, členité a upravené tratě pro začátečníky i velmi náročné, žádné zdlouhavé fronty, v případě nedostatku přírodního sněhu tratě uměle zasněžované. Dolomiti Superski jsou nejrozsáhlejší lyžařskou oblastí, kterou lze v Itálii najít. Dolomiti Superski splňují všechna nej-, která si jen dokáže představit i ten nejnáročnější lyžař. Dolomiti jsou překrásnou oblastí a již samotná představa lyžování na perfektně upravených svazích s monumentální kulisou Dolomit bere mnoha lyžařům dech. S jedinou permanentkou lze zdolat přes neuvěřitelných 1220 km sjezdových tratí v celkem 12 lyžařských centrech.

Dolomiti Superski zahrnuje: Cortinu d´Ampezzo, dějiště olympijských her 1956 na úpatí Tofany a Cristalla, Arabbu sevřenou průsmyky Falzarego, Pordoi, Campolongo napojenou na vyhlášený lyžařský okruh Sella Ronda a ledovec Marmoladu, Val di Fassu/Carezzu kolem masivu Rosengarten se střediskem v Canazei, Tre Vali, lyžařský cirkus přes tři údolí, Passo Rolle a San Martino di Castrozza, Alleghe s lyžováním pod nejkrásnější stěnou Dolomit Civetta, údolí Fiemme pod masivem Latemar, Alta Badiu a vyhlášené údolí Val Gardena (Ortisei, S. Cristina a Selva Gardena) s napojením na zmíněný okruh Sella Ronda, Plan de Corones-Kronplatz a údolí Alta Pusteria od města Brunico až po údolí Val Issarco. V lyžařské oblasti Trentino najdete také řadu zajímavých lyžařských středisek. K nejoblíbenějším patří údolí Val di Sole - Slunečné údolí, které nabízí lyžování ve svých následujících střediscích: Marilleva, Folgarida, Madonna di Campiglio, Passo Tonale/Ponte di Legno, Pejo, Pinzolo. Dále oblast Paganella, která z dálnice připomíná více horolezecké středisko než lyžařské, zato avšak směrem k jezeru Molveno skýtá překvapivě dobré lyžařské terény.  Prožitek z lyžování však lze vychutnat naplno pouze v kombinaci s poklidnou siestou na poledním slunci, s šálkem expresa vylepšeného grappou, ale také s občasnými zastávkami na horských chatách, kde s přáteli při skleničce dobrého vína můžete vychutnat svoji zaslouženou dovolenou. Připočteme-li k tomu ještě množství barů, restaurace s typickými italskými špagetami, pizzou a srdečnost místních obyvatel, tak budeme hledat těžko ideálnější místo pro zimní dovolenou.

Od ledna 2005 platí zákaz  kouření na veřejných místech s výjimkou oddělených míst pro kuřáky (pozn. autora: a bary a restaurace jsou stále plné jako předtím).

Itálie - seznam zájezdů

Nebyla nalezena žádná data.
Rychlé vyhledávání
 
icoKal
icoKal
Pouze Last Minute
 
Kontakt
 

Ing. Pavel Procházka

tel: 603 293060

e-mail:  info@ckpro.cz

Pod Lysinami 464/5, Praha 4, Czech rep.

IČ: 61024511

Č.účtu: 0007127389/0800 - pro platbu v Kč

IBAN: CZ22 0800 0000 0000 0712 7389

BIC: GIBACZPX

 
Počasí
 
 
Novinky e-mailem
 
 
Dokumenty a texty